skrzyczne skrzyczne Godło
Dzisiaj jest piątek, 23 sierpnia 2019 r.
logo logo img " img img img

Trasa została "odkryta" porzeze mnie dośc przypadkowo. Trasa jest wg mnie trudna - stosunkowo stromy podjazd. Zaczynamy jak zwykle ze Szczyrku .Jedziemy w dół najlepiej "deptakiem" czyli ulicą "Deptak nad Zylicą" w stronę Buczkowic.Potem kierujemy sie na Godzieszkę czyli na skrzyzowaniu w prawo - tzw. stara droga !
W Buczkowicach mijamy kościół po prawej i jakieś 500 m dalej skrzyżowanie - skręcamy w strone godzieszki w prawo. Jedziemy cały czas główną drogą nie zwracajac uwagi na odnogi.Doprowadzi nas to do kolejnego skrzyżowania w Godzieszce.Tu można jechać w lewo (pozostajac na drodze głównej lub zjechać na boczna odnogę (prosto).
Powiedzmy że jedziemy prosto . Droga mało ruchliwa. Pnie się lekko w górę , zakreca kilka razy.W pwnym momencie dość znacznie z górki (obok kosciółek i naszą drogę przecina inna prostopadła do niej - skrzyżowanie ).Jedziemy prosto . Po chwili chopka - na jej szczycie po prawej szkoła...chyba to jest słotwina...
I z górkiii ... ok 1,5 km dosć ostro w dół. Dojezdzamy do kolejnej drogi - skręcamy w prawo i zaraz kolejna chopka.
Jedziemy znów nie zwracajac uwagi na odnogi. Bedzie jeszcze jedna mała chopka i po prawej , jakieś 50 metrów od drogi ceglany kosciół. Wazny moment - zaraz po zjezdzie z górki (obok tego koscioła) musimy zjechać z głównej w prawo - droga pod górę (asfaltowa). Gdybyśmy przeoczyli ten zjazd również będziemy piąć się pod górę (obok po prawej szkoła w Ostrym , a na szczycie krzyżówka). To znak ze nie zjechalismy gdzie trzeba - zawracamy.
Gdy juz wiemy , że na pewno zjechaliśmy gdzie trzeba - jedziemy prosto cały czas pod górkę - aż do ostrego skrętu w lewo z wyrażnym wzrostem nachylenia - tu przed tym zakrętem zjezdzamy z głównej w prostą nieasfaltową drogę - to miejsce jest na pierwszej fotce w galeri. Droga juz ciagle bedzie pod górę - to juz własciwy podjazd na Skrzyczne. Ważny moment na początku . Po ok 500 metrach od zjazdu z głównej asfaltowej bedzie stroma odnoga w góre od naszej terenowej dróżki.(w prawo). Tam musimy jechać !!!.
To właśnie tu:
Teraz w górę , wgóre w górę. Nie pamietam dokładnie w którym miejscu ale na pewno musimy odbić w lewo - stromsza droga zakręt ok 90 stopni. Jak pojade w tym roku to zrobie fotę i opisze. Droga zamienia sie potem w dróżkę i jest ( było) mnóstwo powalonych drzew - trzeba było prowadzic - odcinek ok 500 do 1000 metrów.Potem Dróżka dołancza do szerokiego kamienistego szlaku niebieskiego na skrzyczne z ostrego - nie jedziemy nim a przejezdzamy tylko na wprost przez niego i po ok 50 metrach pojawi sie kolejna szeroka droga 9Jest to opisana juz końcówka drogi na skrzyczne od ostrego - tu walimy pod górę az na szczyt.
Jak dopstrykam foteg to opis poprawie !
Pozdro !!
Galeria