skrzyczne skrzyczne Godło
Dzisiaj jest piątek, 23 sierpnia 2019 r.
logo logo img " img img img

Trasa MTB w Szczyrku

UWAGA !!! Opisana trasa jest wymagająca i miejscami trudna i niebezpieczna. Wjeżdżasz na trasę NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

TRASA AKTUALNIE NIEPRZEJEZDNA - NIESTETY ZAROSŁA TRAWĄ I KRZAKAMI...


Na tej trasie od lat odbywają się zawody w kolarstwie górskim , dla zawodowców jak i dla amatorów.
Początek trasy - amfiteatr pod skocznią "Skalite".
Ruszamy spod niego i kierujemy się asfaltem ku rzece.Zakręcamy "deptakiem" w prawo i jedziemy do pierwszego mostu obok "Rancha".
Przez most i z dwóch pokrytych płytami ażurowymi dróg wybieramy tą stromszą w prawo .
mtb


Teraz ciągle prosto , po chwili jesteśmy w lesie Jeszcze ok. 70 metrów i ok. 110 stopni stromą wąską dróżką w prawo. Końcowka nie do wjechania - jak ktoś wjedzie proszę się pochwalić (napisze o tym..).Po tym momencie jesteśmy na trasie narciarskiej nieczynnego niestety od kilku lat wyciagu "Zapalenica". Jedziemy trasą do góry jakieś 400 metrów , następnie odbijamy stromym zajzdem w lewo "do potoka".
Za potokiem szaroką drogą w prawo jakieś 20 m w górę i z niej w cieniutką dróżkę 150 stopni w lewo.Jedziemy z 70 metrów i dojeżdżamy do stromej szerokiej drogi (pierwsza linia ze skalitego) .
Jedziemy teraz nią - po chwili zakręca 90 stopni w dół - my musimy zakrecić również 90 stopni w tym samym kierunku ale nieco wcześniej , zaraz przed zakrętem w cieniutką trudną do zauważenia jak i do przejechania drózkę między drzewami.
Potem wypadamy znów do tejże samej szerokiej drogi , jedziemy prosto na dół , pojawiają się płyty.
mtb
Musimy odbić w prawo przez łaki do lasu i ciągle scieżką prosto . Po chwili stromo polaną w dół , i 90 stopni znów scieżka do lasu.Teraz prosto dróżką aż do skoczni i tu bardzo trudny odcinek krętymi scieżkami w dół (jest kilka wariantów do wyboru - zobacz jak to jest na zawodach..). Potem laskiem wzdłuż rzeki aż do mostku obok pola namiotowego Campingu "skalite". Przez most i w lewo asfaltem ok. 1 km do amfiteatru. Koniec..